Apie piešinius

Lietuvos nacionaliniame muziejuje Ikonografijos skyriuje saugomi 5772 vaikų piešiniai, skirti tragiškai 1991 metų Sausio 13-ajai. Visi darbai sukurti tais pačiais 1991 metais vykusių konkursų ir edukacinių užsiėmimų metu.

Į kvietimą Sausio 13-ajai skirtuose piešiniuose pavaizduoti taikos ir Lietuvos laisvės siekį atsiliepė visos šalies vaikai. Daugiausia darbų sulaukta iš Alytaus rajono (551 vnt.) ir Vilniaus (501 vnt.). 536 kūrinių autoriai nėra žinomi, jie ant savo piešinio nenurodė nei vardo, nei mokyklos. Tarp muziejuje saugomų piešinių yra penki darbai, atsiųsti iš Vasario 16-osios gimnazijos Vokietijoje.

Piešinių autoriai – ir lopšelių-darželių auklėtiniai, ir pradinukai, ir abiturientai. Kūriniai atlikti įvairiomis technikomis, vyrauja flomasteriai, spalvoti pieštukai, guašas, kreidelės. Muziejuje taip pat saugomi artefaktai, atkeliavę nuo Aukščiausiosios Tarybos barikadų: spygliuota viela, skulptūros, plakatai, transparantai ir kt. Tarp minėtų eksponatų yra ir apie 40 vaikų piešinių, kabojusių ant spygliuotos vielos, betono blokų, tvorų.

Apibendrinant vaikų kūrybą galima išskirti pagrindines piešinių temas: įvykiai prie televizijos bokšto; Aukščiausiosios Tarybos gynimas; atsisveikinimas su žuvusiaisiais ir gedulas; Lietuvos žmonių vienybė; taika ir ateitis; karikatūros.

Kaip surasti savo piešinį?

Gali būti, kad šioje virtualioje galerijoje yra ir Jūsų piešinys. Kaip jį rasti? Visi virtualioje galerijoje esantys piešiniai suskirstyti pagal Lietuvos rajonus ir juose tuo metu veikusias mokyklas. Tereikia prisiminti, kuriame rajone ir kokią mokyklą lankėte 1991 metais ir surasti ją virtualioje galerijoje.

Galbūt Jūsų darbas yra tarp 500 nežinomų piešinių autorių. Vieni iš jų nurodė tik savo vardą ir pavardę, bet nenurodė mokyklos, kiti – nurodė tik vardą. Kai kurių vardai arba pavardės gali būti parašytos netiksliai – užrašai ant piešinių nebuvo redaguojami. Jei radote ir atpažinote savo kūrinį ir norėtumėte, kad jį priskirtume prie mokyklos, kurią lankėte, parašykite mums ir mes patikslinsime informaciją apie autorystę.

SPAUSK ČIA IR IEŠKOK SAVO PIEŠINIO